Celé nám to však přijde vhodné dovršit jednou otázkou –  a to Proč? Pár odpovědí na „proč“ byste už v předešlých článcích našli. Další jsme se rozhodli sepsat a rozvést. Pomohou vám v rozhodování, zda se automatizacemi vůbec zabývat.

1) Automatizace pracují za vás

Už to zní trochu jako klišé, ale automatizace jsou jeden z největších benefitů. Pracují brzo ráno i v noci. Když jste na dovolené nebo na procházce v lese. Neustále. Ale k tomu, abyste se mohli radovat z výsledků, které vám automatizace přinesou, je potřeba dobře promyslet strategii a otestovat svoje hypotézy.

Ne vždy bude nápad, který vám na první pohled přijde jako skvělý, hned fungovat. Nepodceňujte to a své nápady testujte a pokuste se najít co nejlepší řešení. Napište si několik předmětů / preheaderů, vyzkoušejte různé textace e-mailu, různé obrázky, barvy, délky, formy… a ujistěte se, že to, co jste vymysleli, je skutečně nejlepší možnost.

2) Zlepšují vaši reputaci

Jde o to, že čím více vaši zákazníci otevírají a reagují na vaše e-maily, tím více stoupá vaše důvěryhodnost jako odesílatele z pohledu serverů doručovatele.

Dobře postavené autokampaně pro zákazníky bývají zajímavější a otevírají je více než běžné hromadné newslettery.

3) Budují váš „brand“ coby odesílatele

Je to podobné jako s reputací, ale z tohoto úhlu pohledu vás nehodnotí algoritmus, ale přímo zákazníci. Čím více budou vaše sdělení pro zákazníky zajímavá (relevantní), tím více je budou otevírat a reagovat i na jiné newslettery, které posíláte.

4) Vytěžíte celý potenciál e-mailingu 

Pokud máte zákazníkům co poslat (vězte, že ve většině případů máte) a automatizace nepoužíváte, je to jako byste jeli v autě na půl plynu. Většina nástrojů pro hromadné odesílání e-mailů (ESP) automatizace podporuje a i když je nepoužíváte, tuto funkci stejně platíte. Je škoda ji nevyužít.

5) Skýtají velké možnosti

Jak už jste se mohli dočíst v předešlých článcích, zautomatizovat jde opravdu hodně věcí a můžete je používat nejenom pro podporu obratu a konverzí. Své uplatnění najdou i v péči, budování brandu, zákaznické zkušenosti…

To je z této minisérie o automatizacích vše.

Pusťte se do toho… Kdybyste si nevěděli rady a radši byste to nechali na někom jiném, napište nám. Projektoví manažeři vám rádi pomohou.

Váš tým Targito 🎯