Komunikace šitá na míru každému zákazníkovi.

Cíl kampaně

Při minimálních nákladech a vysoké návratnosti investic zajistit růst a stabilizaci obratu
generovaného retenčním marketingem z 27,08 % minimálně na 37 %.


Využít a rozvinout unikátní tonalitu komunikace (zvýšit OR a CR).


Zajistit růst NPS, retenční kohorty 1. měsíce z 7,56 % na minimálně 9 % a vytvořit automatizovaný
komunikační ekosystém
s ROI přes 250 %.


Kampaň řečí čísel

Výsledky kampaně pro klienta Zoot. Podíl obratu generovaného retenčním marketingem se zvýšil z 27,08 % na 46,72 %. ROI kampaně 1023,59 %. Snížení podílu vráceného zboží o 5,36 %.


Společně krok za krokem

 • Konsolidace dat a jejich analýza
  Synchronizace všech dostupných dat o zákaznících do platformy Targito. Důkladná kvantitativní analýza jejich nákupní historie a chování na webu. Necelé 1 % zákazníků využívá seznam přání, přesto tito zákazníci generují víc než 8 % obratu.
 • Interní výzkumy
  Pojmenování důvodů, proč si zákazníci tyto seznamy přání tvoří – aby si mohli věci schovávat na později, počkat, až se vyhlédnuté kousky zlevní, ukládat si dárky pro ostatní nebo si sestavovat vlastní outfity.
 • Ekosystém automatizované komunikace
  Navržení 6 automatizovaných kampaní. které mají za cíl systematicky připomínat tyto možnosti novým a stávajícím zákazníkům a pochválit je, pokud se rozhodnou ze seznamu nakoupit.
 • Unikátní tonalita
  Kreativní idea je postavena na roky ověřené tonalitě komunikace společnosti ZOOT, která je konkurenční výhodou oproti společnostem Zalando a About You. Zde ZOOT těží z toho, že působí primárně na českém trhu a má s ním dlouholeté zkušenosti.
 • Postupná realizace dle priorit
  Samotná automatizace se realizovala ve 3 fázích. Nejdříve šlo o kampaně zaměřené na konverze (upozornění na slevu v seznamu přání, v oblíbené značce), dále na budování vztahu (proč a jak seznamy používat) a nakonec i o běžnou komunikaci.


Chcete znát detailní výsledky? Stačí vyplnit formulář a už to jede…