Společnost Manutan s.r.o., je s námi od roku 2020. Manutan je skutečně obří velkoobchod, v němž si člověk může pořídit od A do Z zařízení do téměř jakéhokoliv provozu – od kanceláře, přes restauraci až po dílnu a sklad. 

Abychom vám přiblížili jejich zkušenost s používáním platformy Targito, zeptali jsme se pana Radima Wojkowského, online manažera,  jak jsou spokojeni s naší spoluprací a co jim platforma v rámci jejich podnikatelské činnosti přináší.

Když se podívám na spektrum vaší nabídky, troufnu si odhadnout, že vám e-shop generuje jistě nemalé obraty. Pokud se vrátíme na začátek naší spolupráce, do roku 2020, jaké byly vaše potřeby a tedy i požadavky na platformu zaměřenou na e-mail marketing? Proč jste se nakonec rozhodli pro Targito?

Cílem bylo zvýšit obrat, zjednodušit tvorbu newsletterů, začít s automatizací a dodat zákazníkům ještě kvalitnější a hezčí obsah. Po benchmarku mnoha řešení jsme se nakonec rozhodli pro Targito a naši volby nelitujeme.

Byl rozhodovací proces v tomto případě náročný? Jak u vás probíhal?

Náročný byl, protože na řešení jsme se museli domluvit všechny země Manutan EAST regionu – Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Hledali jsme tedy řešení, které nabízí snadnou tvorbu newsletteru ve více jazycích. A minimálně s anglickým uživatelským rozhraním. Důležitá pro nás byla i pokročilá možnost automatizace. Řešení od Targito nás přesvědčilo.

Mnoho podnikatelů se obává změn či přijetí nových technologií, protože to může být časově i finančně náročné. Byla pro vás implementace platformy časově či personálně náročná?

Upřímně byla. Pokud ale chcete posunout e-mailing na vyšší level, pak je to nezbytné. U nás byla náročnější implementace i z toho důvodu, že jsem do Targita chtěl dostat spousta dat pro segmentaci, automatizaci a tracking. Hodně jsem si dal záležet na tvorbě šablon. Také jsme řešili implementaci pro čtyři země. Náklady se nám ale zhruba do roku zaplatily.

Zvýšila či snížila se náročnost e-mail marketingu poté, co jste implementovali platformu? Kolik lidí u vás s platformou aktivně pracuje? 

Náročnost se snížila. I přesto jsme nároční a investujeme čas i peníze do dalšího vývoje. Podle výsledků nám to dává nejen ekonomický smysl. Samotný proces vytváření pravidelných newsletterů se zrychlil, a to i překlápění do ostatních jazyků. Aktivně s Targitem pracuji především já a dále mí dva kolegové z Maďarska a Polska.

Viděla jsem, že pracujete s opravdu velkým množstvím automatizačních scénářů. Ne každý klient jich tolik využívá. Podělíte se s námi o svou zkušenost? Jak vám automatizace pomáhají? Kterou z těch, které nyní využíváte, považujete za nejúčinnější?

Chtěl bych jich ještě více! ☺ Díky automatizaci posíláme e-mail ve správný čas (myslím tím nákupní v rámci nákupního cyklu zákazníka), se správným obsahem, a to správnému příjemci. A podle statistik (OR, CTR atd.) vidíme, že to příjemci ocení. Automatizace šetří spousty času. Je úžasné něco nastavit na začátku a pak dlouze sklízet ovoce téměř bez další dodatečné námahy. Nejvýkonnější jsou kampaně s kuponem na slevu za odběr newsletteru a opuštěný košík. 

A co personalizace obsahu e-mailů? Zaznamenali jste zvýšení open rate či jinou pozitivní reakci? 

Zaznamenali. Základní personalizaci používáme. Dalo by se s tím vyhrát i více, avšak naše povaha B2B businessu je náročnější na personalizaci. Musíte brát v potaz nejen samotného příjemce, ale i společnost, ve které pracuje.

Z  vašeho posledního setkání s našimi odborníky vyplynulo, že vám práce s naší platformou vyhovuje a že stále pracujete na tom, abyste jí využívali co nejvíce naplno. Jaké jsou vaše ambice, do čeho byste se chtěli v blízké době pustit a co si od toho slibujete?

Více automatizace☺. Šetří čas a má super výsledky. Chci dotáhnou tzv. welcome kampaň – sérii brandově orientovaných e-mailů zaměřenou na nové příjemce. A teď si nově pohrávám s myšlenkou začít automaticky posílat nové články z blogu. Již cca rok pracujeme na tvorbě kvalitního contentu, který pomáhá našim zákazníkům. Ten se ale může mezi zeměmi lišit jak obsahem, tak i časem zveřejnění (především kvůli překladům). Je tedy nemožné poslat stejný contentový newsletter ve všech zemích naráz. Tohle automatické řešení by mi tedy velmi usnadnilo práci. 

Každého podnikatele jistě zajímá, zda se mu ten či onen nástroj vyplatí. Jak vaše společnost hodnotí zavedení platformy Targito z pohledu obchodního růstu?

Před přechodem na Targito jsme měli meziroční propad obratu z e-mailingu. Po tom, co jsem dostal na starost e-mailing já, a za pomocí nového nástroje Targito, již dosahujeme pouze meziročního růstu z e-mailingu. Je třeba brát v potaz, že v našem businessu má e-mailing velký vliv i na offline objednávky. O to více je pro nás tento kanál důležitý.

Jak v tuto chvíli hodnotíte spolupráci se společností Targito.com? V čem vnímáte největší posun za celé období naší spolupráce?

Targito vnímám jako našeho partnera. Společně pracujeme na neustálém posouvání našeho e-mailingu. Mnohokrát  jsem se zaměstnanci potkal osobně, ať už na schůzkách nebo workshopech, které Targito pořádá. Oceňuji jejich velmi profesionální přístup. Také neustále inovace na platformě.