Abychom vám přiblížili zkušenost s používáním platformy Targito, zeptali jsme se paní Jany Martínkové, marketingové manažerky společnosti Activa spol. s.r.o., našeho dlouholetého  klienta, jak jsou spokojeni s naší spoluprací a kam se díky používání platformy posunuli.

Naším klientem jste už 5 let. Co vás u nás “drží”?

Hned několik věcí. Asi nejdůležitější z nich je složitost našeho nastavení. Jsme B2B dodavatel a pracujeme v rámci zákaznické databáze s řadou parametrů, jako jsou různé slevové hladiny, zákaznické benefity, víceúrovňové schvalování, a to zdaleka není celý výčet parametrů. Hledali jsme nástroj pro rozesílku, který by nám umožnil oslovovat zákazníky sofistikovaně. A našli jsme ho nejdříve v podobě Silverpopu, ze kterého jsme před 2 lety přešli na platformu Targito.

V čem vidíte největší výhodu používání platformy Targito? 

Jednoznačně v segmentaci zákazníků. Oblíbili jsme si také možnost obeslat zákazníky jménem obchodního zástupce. Díky tomu mají obchodníci možnost oslovit své portfolio zákazníků s individuální nabídkou nebo vlastním sdělením. A kolegové toho často využívají. Pracujeme také s různými typy widgetů jako jsou naposledy nakupované, naposledy prohlížené aj. Tím, jak se Targito neustále vyvíjí, vznikají nové funkce, se kterými se učíme nově pracovat.

A jak jste spokojeni, co se týče našich služeb a celkové spolupráce?

Od začátku spolupráce se o nás stará Romana Kristenová a Honza Baštýř. Těžíme z toho, že oba pracují v oboru už delší dobu a mají zkušenosti i z jiných projektů. Rádi se necháváme inspirovat zkušenostmi druhých. V posledním roce vnímáme, že s nárůstem počtu klientů narostl tlak na vývoj. Spousta funkcí se pro nás upravuje na míru a už se i stalo, že než se nápad dostal na řadu v realizaci, uběhlo i několik týdnů. Vnímám to ale jako dočasný stav, který si Targito snad brzy interně vyřeší.

V čem vnímáte posun za celé období naší spolupráce?

Pro nás bylo prvním velkým skokem do světa mailingu samotné zahájení spolupráce před 5 lety. Před Silverpopem jsme používali vlastní nástroj, který nám umožňoval pouze blastovou rozesílku. Druhým velkým skokem pak byl přechod na Targito.

V Targito je to hračka, sama si zkouším, co by se dalo udělat, jsem

svobodnější!”

Považujete používání platformy Targito za přínosnou investici?

Rozhodně ano. Má svoji cenu, není pro každý projekt, ale pro naši firmu to je přínosná investice. A to nemyslím pouze ve smyslu peněz. Díky spolupráci s Targito se posouváme i v jiných oblastech online marketingu.

Jak hodnotíte výsledky, kterých jste dosáhli ve spolupráci s námi?

Před 5 lety byl mailing v naší firmě vnímán jako „nutné zlo“, které neurazí, ale nic moc se od něj nečeká. Těžiště komunikace se zákazníky leželo na obchodních zástupcích. Obzvlášť období lockdownu ukázal, že mailing může být, a i je, i v naší firmě velmi úspěšným prodejním a komunikačním nástrojem.

Jak se vám líbí celý koncept Komunity?

Je velmi příjemný. Snažím se setkání příliš nevynechávat, protože jsou pro mě velmi inspirativní. Je dobře, že se potkáváme s lidmi z různých oborů. Ráda tam nasávám podněty. A určitě spolupráci pomáhá i neformální setkání s lidmi z Targito. Najednou to není Romana z Targito, ale Romana, co ráda tancuje a jezdí do práce na kole.

Při prvním setkání jsem si říkala, proč to děláte? Co tím sledujete? Když mi někdo říká, že něco dělá proto, abychom sdíleli zkušenosti a nic za to nečeká, moc tomu nevěřím. Čekala jsem, kdy přijde: „A teď zaplať!“ A i po těch letech je to stále jen o tom sdílení a inspiraci.

Jaká jsou vaše očekávání do budoucna?

Žádná nemám :-). Doba je rychlá a cítím, že mít dlouhodobá očekávání, je zbytečné.

Co se týče plánování, přešli jsme na krátkodobé cíle a snažíme se pružně reagovat na aktuální potřeby a chování našich zákazníků. To, co očekávám je, že spolupráce poběží dál minimálně ve stejném duchu.

Děkujeme paní Martínkové za věnovaný čas a příjemný rozhovor. Velmi si vážíme, že jsme vaším dlouholetým parťákem e-mailingové komunikace.